Najrazličitije slatke i slane pite i ove godine moći će da probaju posetioci na „Danima banice“ koji će održati od 9. do 11. avgusta u parku „Vrelo“ u Beloj Palanci. Na manifestaciji će nastupiti Sanja Ilić i Balkanika, Haris Džinović i Dejan Petrović i Big bend.
Manifstacija će zvanično biti otvorena u petak, 9. avgusta u 20:30, ali će program početi nešto ranije – od 13 sati. Posetioci će moći da probaju raznovrsna jela, a biće organizovane i različite dečje radionice.
Pročitajte: Srbija na vrhu liste evropskih destinacija po porastu broja stranih turista
Prve večeri od 22 sata nastupiće Sanja Ilić i grupa Balkanika. Druge večeri će nas zabavljati Milica Pavlović i Haris Džinović. Trećeg dana manifestacije nastupiće Dragica Radosavljević Cakana i grupa Svitanje, a „Dani banice“ zatvoriće Dejan Petrović i Big bend – kažu organizatori.
Najumešniji će se takmičiti u pripremi najbolje banice, a pobednici će biti proglašeni u nekoliko kategorija – najbolja slana, slatka, integralna i kreativna banica.
Festival „Dani banice“ će svakodneno pratiti bogat kulturno-umetnički program.
Izvor: Južne vesti